اخبار

وب فیزیکی چیست؟

1 سال پیش

در و دیوار هم به اطراف سیگنال می‌فرستند ! 

 

جمله بالا بیان کننده مفهوم وب فیزیکی یا Physical Web به زبان ساده است. 

در حالیکه اینترنت اشیا (متصل کردن همه اشیا به اینترنت) به سرعت بسیار بالایی در حال گسترش است، وب فیزیکی به عنوان یک لایه ارتباطی، که اینترنت اشیا را برای ما قابل لمس می‌کند، معرفی می‌شود. در وب فیزیکی، پایه همه چیز همان URL است.

همه اشیا - فارق از اینکه هوشمند هستند یا نیستند - باید بتوانند یک لینک یاURL  به اطراف خود بفرستند. این لینک توسط گوشی‌های هوشمند دریافت می‌شود و در نتیجه شما قادر به برقراری ارتباط با آن شیء خواهید بود.

برای به حقیقت پیوستن تعریف بالا، سنسورهای کم مصرف و ارزانی باید به اشیاء مختلف وصل شود که وظیفه فرستادن  URLرا انجام دهد و برای برقراری ارتباط بین این سنسورها و تلفن‌های هوشمند فقط کافیست تا بلوتوث هر دو دستگاه روشن باشد.

اگر بخواهیم وب فیزیکی را به چیزی تشبیه کنیم شاید موتور جستجو تعبیر مناسبی باشد.

موتور جستجویی برای اشیایی که در فاصله کمتر از 400 متری شما قرار دارند. به این صورت که تلفن‌همراه شما این اشیاء را جستجو می‌کند و لینک‌هایی که از اشیای متفاوت دریافت می‌کند با ترتیب خاصی (درست مانند موتور جستجو) در اختیار شما قرار می‌دهد.

ترتیب نشان دادن این لینک‌ها با توجه به فاصله شما از آنها، قدرت سیگنالی که شما از هریک از آنها دریافت می‌کنید، سابقه کلیک‌های شما بر روی آن آدرس‌ها و یا حتی علاقه شما می‌تواند متفاوت باشد.

 

کلیک بر روی لینکی که از ایستگاه اتوبوس بر روی گوشی شما فرستاده می‌شود می‌تواند منجر به نمایش ساعت و مسیر حرکت اتوبوس‌های مختلف باشد و این امکان را برای شما فراهم کند که به صورت آنلاین بلیط تهیه کنید.

و کلیک بر روی لینکی که  از ویترین یک فروشگاه لباس به شما فرستاده می‌شود می‌تواند با اتصال به یک اپلیکیشن که در آن مشخصات ظاهری خود را از قبل تعریف کرده‌اید، لباس‌ها را به صورت مجازی برای شما پرو کند طوری که شما بتوانید طرح لباس‌های مختلف را بر روی عکس‌هایی از خودتان قرار دهید و تصمیم بگیرید که آیا تمایل به خرید آن لباس‌ها دارید یا خیر!

استفاده از وب فیزیکی به سادگی همین توضیحات است.

ما در بی‌دینگ معتقدیم که همه چیز باید به سادگی یک کلیک در دسترس قرار بگیرد.