اخبار

بیکن و سلامتی

1 سال پیش

ظرفیت بیکن از خرید هوشمند خیلی بیشتر است، اما چرا تا کنون جای خود را در سیستم سلامتی نیافته اند؟

با اینکه فروشگاه های بزرگی مانند MACY'S با موفقیت هایی که در زمینه فروش به کمک بیکن ها به دست آوردند، و آن را از یک طرح آزمایشی به یک طرح جامع سراسری انتقال دادند، چرا مهم ترین مسئله هر انسان، یعنی سلامتی، تحت تاثیر این تکنولوژی قرار نگرفته است؟

حدود یک سال پیش، یکی از شرکت های سرویس دهی دیجیتال واقع در بوستون، مقاله ای در باره چگونه میتوان از بیکن ها در بیمارستان ها بهره برد نوشت که استقبال بسیار خوبی از آن شده بود. در این مقاله توضیح داده شده بود که " با ورود بیمار به اتاق پزشک یا بالعکس، سابقه بیمار بر روی موبایل دکتر نمایش داده می‌شود و نکات خاص را به او یاد آوری می‌کند. یا با ورود اشخاص به بیمارستان، تمامی مسیر ها و راهنمایی ها بر روی موبایل آنها نشان داده می‌شود تا دچار سردرگمی همیشگی در بیمارستان نشوند. یا با نصب این بیکن ها بر روی تجهیزات اورژانسی بیمارستان، میتوان آنها را فروا رد یابی کرد و سرعت عمل را افزایش داد.

با این وجود به علت نا آشنایی بیماران و پزشکان با این تکنولوژی و کارکردهای آن هنوز در بسیاری از مراکز درمانی حضور ندارد.

در استرالیا و انگلستان، از این تکنولوژی در حوزه " مراقبت در منزل" استقبال چشمگیری شده که به گفته مدیر شرکت لایتهاوس، بنیان گذار این طرح، این موفقیت حاصل خواسته های همیشگی و برآورده نشده مردم بوده است :

1- پزشکان و پرستاران کاملا تحت نظر هستند. مکانهای که در آن ها حضور داشته اند، وقتی که در کنار بیمار ( یا سالمندان و کودکان و افراد نیازمند به مراقبت)  گذرانده اند و تشخیص ها و اقدامات آن ها ثبت می‌شود. بنا براین در صورت تخلف و دریافت هزینه بیش از حد، قابل پیگیری خواهد بود.

2- اطلاعات بیمار (یا سالمندان و کودکان و افراد نیازمند به مراقبت) به محض ورود پزشک یا پرستار، بر روی موبایل های آنها نمایش داده شده و با فرستادن تشخیص ها و نکاتی که بیمار ( یا همراهان او) باید به آن توجه داشته باشند، مانند آزمایش و زمان دارو به آن ها یادآوری می‌شود.

 

مزایای استفاده از بیکن در زمینه سلامتی :

1- شخصی سازی : دریافت پیام، با توجه به اطلاعات، مشخصات و خصوصیات ثبت شده هر فرد

2- سابقه الکترونیکی بیمار : ارسال سابقه الکترونیکی بیمار برای پزشک، قبل از رسیدن بیمار

3- ایجاد اتوماسیون : تحویل وظایف روزانه پزشکان، پرستاران و خدمه و اعلام وضعیت های اورژانسی و ... 

4- جمع آوری اطلاعات و آنالیز آنها : تعیین شلوغترین بخشها، بیشترین علت مراجعه، ترجیحات هر بیمار و خدمات رسانی بهتر نسبت به وضعیت معمول

 

بررسی دو مورد از محل هایی که از بیکن استفاده می‌کنند :

1- بیمارستان لایدن هلند

بخش قلب این بیمارستان، دستبندهای بیکن دار تهیه کرده و در اختیار پرسنل اورژانس و آمبولانس قرار داده. این دستبندها توسط این پرسنل به دست بیماران دچار حمله قلبی بسته می‌شود. هدف این دستبندها آن است که به سریعترین شکل ممکن به این بیماران اورژانسی خدمات رسانی کرد. این بیکن ها قبل از رسیدن بیمار مسئولین را مطلع کرده و محل دقیق وی در هر لحظه گزارش می‌شود تا سرعت خدمات دهی به این بیماران و شانس زندگی آنها افزایش یابد.

 

2- بیمارستان سراسوتا در فلوریدا

این بیمارستان از بیکن ها برای راهنمایی مراجعان استفاده می‌کند و نقشه های دقیق درون بیمارستان را در اختیار آنان می‌گذارد. با وجود مشکلاتی که نرم افزار در تشخیص طبقات وجود داشت، این مشکلات برطرف شدند وهر روزه بازخورد مثبتی از طرف مراجعان دریافت می‌شود. این نرم افزار برای کسانی که از درون بیمارستان می‌خواهند خرید کنند نیز تخفیف در نظر می‌گیرد.

 

 

 

منبع: beaconstac