اخبار

آسایش در خرید اینترنتی

1 سال پیش

  آسایش در خرید اینترنتی

در هیچ دوره زمانی خریداران به اندازه 2017 خوشحال نبوده اند! چیزهایی که امروز هست حتی تا سال پیش هم وجود نداشت، اما این حقیقت را سخت می‌توان نادیده گرفت که مصرف گرایی و خرج کردن خیلی باب شده است. فروش های فروشگاه ها به تنهایی 5 تریلیون دلار از پول های آمریکا را به خود اختصاص داده است. اما جالب است که بدانیم تا سال 2019، 10% کل این مبلغ از فروشگاه های دیجیتال تامین خواهد شد. درست است که 10% نسبت به باقی زیاد به نظر نمی‌آید، اما رشد و گسترش علاقه به فروشگاه های اینترنتی قابل توجه است.

قطعا، فروشگاه های اینترنتی راه زیادی را تا رسیدن به فروشگاه های آجری و سیمانی دارند، اما در روز جمعه سیاه 2016، جمعیت کسانی که از فروشگاه های اینترنتی خرید کردند از فروشگاه های فیزیکی بیشتر شد و این علاقه حقیقی را نشان می‌دهد!  شاید همین امروز اتفاق نیافتد، اما مانند برادر کوچکتری که از برادر بزرگتر خود موفق تر می‌شود، فروشگاه های اینترنتی بازاری پرشور بی‌رقیب است که آسمان را نشان رفته.

 

اما بیاید دلیل این که مردم ترجیح می‌دهند در خانه خرید کنند را بررسی کنیم:

 

  آسایش

شاید واضح ترین دلیل باشد، اما کسی که شب های تعطیلات هجوم مردم را برای خرید جزئی ترین چیزها دیده است، آسایش خرید اینترنتی را درک می‌کند. اگرچه فقط صف های طویل و شلوغی بازار نیست، ساعات خرید را هم میتوان با خرید اینترنتی دور زد.

 

  دلیوری خریدهای بزرگ

بزرگترین مانعی که خرید اینترنتی برای ما هموار می‌کند، شاید این باشد که خرید های بزرگمان را لازم نیست خودمان به خانه بیاوریم. البته فروشگاه های آجری سیمانی هم هستند که خرید شما را برایتان تا خانه می‌آورند، اما معمولا مجانی نیست! عبارت " دلیوری رایگان" به گوش هر خریدار آنلاینی گوشنواز است و دسترسی آسان به آن علت خیلی خوبی است که خرید آنلاین را ترجیح دهیم.

حتی خرید اجسام حجیم و سنگین هم دیگر مانند قبل نیست، فروشگاه اینترنتی EVE تشک های خوشخواب خود را بسته بندی شده تا جلوی در خانه مشتریانش تحویل می‌دهد.

◄ قیمت های معمولا ارزانتر

صد البته که انصاف نیست بگوییم همه فروشگاه های اینترنتی از رقیبان فیزیکی خود ارزانتر می‌فروشند، همیشه می‌توان در فروشگاه های فیزیکی چانه زد! اما معمولا به علت عدم وجود واسطه بین تولید و عرضه، قیمت ها پایین تر خواهد ماند و به نفع خریداران تمام خواهد شد.

 

◄ مقایسه سریع

شاید بزرگترین ایراد فروشگاه های آجری و سیمانی توانایی پایین درمقایسه قیمت هنگام خرید کردن باشد. برای یک شلوار جین تمام فروشگاه ها را زیر و رو می‌کنید؟ اما با چند تا سایت اینترنتی می‌توان همه قیمت ها را دید. در حقیقت گوگل میتواند ارزان ترین قیمت ها را دسته بندی کند و خلاصه آن ها را نشان دهد!

 

◄ هزینه های غیر ضروری کمتر

طبیعتاً خرید از فروشگاه های فیزیکی هزینه های رفت و آمد و غذا و سایر هزینه هایی که ممکن است در مسیر پیش آید به علاوه وقت را در بر دارد، در مقایسه، لپ تاپتان را باز کنید، روشن کنید، خرید کنید و خاموش کنید!

 

 

 

منبع: CustomerThink